Freedomek nabízí originální bydlení za přijatelnou cenu

Freedomek umožňuje člověku volbu, kde chce žít, energetickou nezávislost a možnost odpojení od systému, kdykoli to bude potřebovat. Určitě je šikovným řešením ve standardním provedení pro studenty, jako startovní bydlení pro mladé manžele nebo v rámci sociálního programu třeba při povodních.
Nabízí se typově i jako klasik (základní varianta pro sériovou produkci) či jako solitér (možnost výběru atypického zařízení i vyšší cenové roviny). Základní verze je o velikosti 7x4 m (typ garsonka), ale není problém tzv. kontejner rozšířit na velikost 7x10 m (dispozičně 1 1) nebo i více.
Elegantní garsonka
Jednopodlažní freedomek s plochou jednoplášťovou střechou pro jednu osobu má základní rozměr 7x4 m, výšku 3,2 m. Uvnitř je obytná místnost s nábytkem, vyrobeným na míru a připomíná elegantní podpalubí luxusní jachty - nábytek je v jedné rovině, úložné prostory jsou v nikách. Jednoduše řečeno: prostor je plně funkční a vybavení promyšleno do posledního detailu.
V garsonce freedomku z produkce firmy Koryna nechybí kuchyňský kout s ložnicí a koupelna s toaletou. Součástí minidomku je sklápěcí terasa (7 m2), která tak chytře rozšiřuje obytný prostor a udržuje kontakt s okolní přírodou.
V základní verzi je kontejner o celkové výměře 24 m2 vhodný pro jednu až dvě osoby, větší verze, která se skládá ze dvou až čtyř buněk, je pro větší rodinu.
Kontejner je určen k celoročnímu použití, hodí se do města, na vesnici i do volné přírody. Freedomek o hmotnosti 6 t je vyroben ze dřeva v suché výrobní hale, na místo určení ho převeze tahač a položí na jednoduché zašroubované základové patky.
Vítané ekologické materiály
Nosným systémem kontejneru je lehký skelet z rostlého smrkového dřeva jakostní třídy S10. Svislé i vodorovné nosné dřevěné prvky dílce jsou opláštěné konstrukční deskou z plochých třísek OSB a tvoří tak plošné dílce (na stěně, podlaze i stropu). V konstrukci podlahy je umístěn vodorovný nosný rám pro roznesení váhy na bodové základy.
Střecha freedomku je jednoplášťová nevětraná s hydroizolační vrstvou fólie z měkčeného PVC - P. Fasáda je elegantní, přírodně laděná, tvoří ji vodorovné dubové latě. Okna jsou dřevohliníková, hlavní okno je posuvné. Interiér je kompaktní, provedení dub (shodná dřevina je na podlaze, stropu i stěnách). Do něho jsou pak zakomponovány barevně odlišné niky: kuchyňská, spací a krbová. Kontejner je ozvučen a osvětlen LED svítidly.
Kolik stojí domek v provedení garsonka v základní verzi 7x4 m?
„Základní verze včetně vnitřního vybavení pro okamžité nastěhování stojí 750 000 Kč bez DPH.“

Jak jsou u domku řešeny odpady, elektřina, voda?

 

„Jakýkoliv freedomek lze napojit buď na sítě, nebo na modul nezávislosti. Ten se skládá z fotovoltaické elektrárny s amorfními články a bateriemi pro uložení elektřiny, ze solárního panelu se zásobníkem teplé užitkové vody a membránové čističky odpadních vod. Voda, např. v podobě vrtu, musí být na místě.“

Sylva Svobodová, Právo

Zdroj: http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/218944-freedomek-nabizi-originalni-bydleni-za-prijatelnou-cenu.html